Değerli komşularım,

      Zaman hızla ilerliyor. Sitemiz  her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Şu anda sitemizde kiralık daire yoktur. Elimizdeki bilgilere göre onlarca kişi sitemizden ev kiralamak için sırada beklemektedir. Satılık daire arayanlardan site yönetimine başvuranlar var. Komşu sitelerde ev sahibi olanlardan evini kiraya verip sitemizde ev kiralayanlar olduğunu biliyoruz. Tercih edilmiş olmak bizi mutlu ediyor. Ancak daha güzel olması gereken hususlar var. Örneğin sitemizdeki daire fiyatları beklediğimiz oranda artmıyor. Bunun değişik sebepleri var. Gayrimenkul piyasasındaki durgunluk, çarşı ve alışveriş merkezlerine uzak oluşumuz konut fiyatlarını olumsuz etkilemektedir. Sitemizdeki konut fiyatlarını olumsuz etkileyen bir başka faktör de; vatandaşlık almak için 250 bin dolar yatırım yapma zorunluluğu kapsamında yabancıların diğer sitelerden ev almalarıdır. Yabancılar belirli sitelerde yoğunlaşarak fiyatları artırmaktadır. Sitemiz Başakşehir de yabancı oranı en az olan sitedir. Uzun vadede bu durum kuşkusuz lehimize olacaktır.  Aynı şekilde konut fiyatlarının da hak ettiği yere gelmesi gerekmektedir. Bu kapsamda   bir kaç konuyu sizinle paylaşmak istedim.

    Bu noktada siz değerli ev sahipleri aşağıda belirtilen konularda dayanışma içinde olmamız yararlı olacaktır.

   1.Bölgemizde emlakçılık yapan kişilerle görüşmelerimiz devam ediyor. Amacımız sitede bulunan konutların değerinde satılması ya da kiraya verilmesidir. Bunun için belli bir emlakçı ile anlaşma yaparak site içerisine anlaşmalı emlakçının girmesine izin vermek ve  sitemize  belli bir oranda düzenli gelir sağlamayı amaçlamaktayız.

  2.Satmak ya da kiralamak istediğiniz evinizi emlakçıdan önce site yönetimine bildirirseniz size elimizden geldiği kadar yardımcı olur ve bilgilerimizi sizinle paylaşırız. Böylece hem evinizin değerinde gitmesi hem de nitelikli komşulara kavuşmamıza yardımcı olmuş olursunuz.

  3.Kimi komşularımız evini kiraya verirken elektrik, su, doğalgaz, aidat gibi abonelikleri kiracıya devretmiyor. İleride kiracı ödemelerde aksamalar yapabiliyor. Bu da ev sahiplerini mağdur edebiliyor. Çünkü yasal olarak bu ödemeler kiracının olduğu kadar ev sahibinin de sorumluluğundadır.


  4.Ev sahibi ile site yönetiminin işbirliği içinde olması her ne kadar emlakçıları çok mutlu etmese de site içine nitelikli komşuların kazandırılmasına ve dolayısıyla sitemizin itibarının yükselmesine hatta değerinin artmasına olumlu katkı yapacaktır.


  5.Yönetim planına uygun olarak yaşantımızı sürdürmemizi bekliyoruz.(Komşularla sağlıklı ilişki kurmak, Ortak alanları temiz ve tertipli bulundurmak, balkon ve pencerelerden halı kilim silkelememek, balkon ve pencerelerde görüntü kirliliği yaratmamak v.s.)

 

    Sitemizde güvenlik, temizlik, peyzaj hizmetlerinin yanısıra öngörülemeyen kimi işler (su patlakları, elektrik ve asansör arızaları v.s ) derhal giderilmekte ve komşularımızın daha mutlu yaşam sürmelerine katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Çocuklar için oyun alanları, gençler için spor alanları, aileler için piknik alanları hizmetinizdedir.Temiz ve kurallara uygun kullanalım. Özellikle çocuklarımızı takip edelim. Bahçe bitkilerine ve araçlara zarar vermesinler. Fazla gürültü yaparak etrafa rahatsızlık vermesinler. Daha da önemlisi istenmeyen yaralanma ve düşmelere maruz kalabilirler. Çocuklarımız geleceğimizdir.

    Bu vesileyle  Kurban bayramınızı kutlar esenlikler dilerim.

 

                                                                                                                                                                       Kaya GEDİKLİ

                                                                                                                                                                 Yönetim Kurulu Başkanı

Online İşlemler

2018 Yılı Tahmini Bütçe

bütçeOyakkent 2.Etap Sitemizin 2018 Yılı Tahmini bütçesi için ;

Lütfen Tıklayınız !

Önemli Telefonlar

telefonBaşakşehir ilçemize ait bazı önemli telefon numaralarına erişmek için;

Lütfen Tıklayınız

Sosyal Medya

Go to top