Sitemizle ilgili her konuda telefon, e-posta , iletişim formu aracılığıyla görüş, öneri, eleştiri, sorun ve şikayetlerinizi bizlere iletebilirsiniz.


Yıldırım

Merhaba, geçen de yazmıştım. Bir cevap verilmedi. Aidatlara 33 TL zam yapılması çok fazla. %20 zamanın nedeni nedir? 

Cuma, 02 Şubat 2018 10:18
Site Yönetimi

Merhaba Yıldırım Bey ;

Bütçe ile ayrıntılı bilgiler blok girişinizdeki panolarda yer almaktadır. Bilginize .İyi Günler.

Cuma, 02 Şubat 2018 11:52
Aydın YILDIRIM - a1 d2

Merhabalar,

Bu sene yönetim kurulu olarak ,çok  büyük ve çok faydalı  çalışmalar  yaptınız.JENERATÖR,tv  ups sistemi,arka kapılar ve entegre diyafon sistemi ve  ikinci faz  tarafındaki  peysaj çalışmaları  muhteşem  oldu.Ağaçlar  biraz  bodur  kalmış  ama  olsun.Site  içerisindeki  bütün  demir  aksamlar  boyanmış ve  çok  iyi  olmuş.3. kapı C kapısı çalışmalarınızı  gördüm  çok  mutlu  oldum,harika  bir  uygulama ve zamanlama çok iyi.Tüm  samimiyetimle  emeği  geçen  herkese  şükranlarımı  sunuyorum.İyi ki  varsınız  diyorum.

C kapısı tarafı  ile  ilgili  bir kaç  hususa  dikkat  çekmek  istiyorum.Muhtemelen  düşünmüş  olabilirsiniz ,ama  bende  bir  iki  cümle  yazmak  istedim.Şok  marketin  başlangıcından  itibaren  yeni  açılacak  yolun  olduğu  bölge,yani  yolun bizim  sitemize  cephe  olan  hat  boyunca , büyük  ağaçlarla  sık  bir  şekilde  yeniden  peysaj  çalışması  yapılması  taraftarıyım.Çünkü  bu  bölgede  yaz  mevsiminde  oturmak  için  gayet  iyi  düşünülmüş  çardaklar  ve  masalar  var.Yol  aktif  olduğunda  toz  pislik  otomatik  olarak  bahçemize  girecek  ve  o  bölgede  oturmak çok  zor  olacak.İleride oluşabilecek  gürültü  kirliliği de  çok  fazla  olacak.Şimdiden  o  bölgeyi  tenis  kortunun  oradaki gibi,  aynı tip ağaçlarla  sık  bir  şekilde  peysaj  çalışması  yapabilirsek  çok  iyi  olur.Yazın toz,pislik ve  araç gürültüsünden  site  sakinlerini  korumuş  oluruz.Bir  de  site  duvarımızın  arkasında  veya  dışında  kalan  bölgeye  bariyer  yapmaları  çok  iyi  olur.ALLAH  korusun  bir  kamyon  vb  araç  kontrolü kaybetse  bahçemize  düşebilir.Orada  insanlar  otururken  gerçekleşirse  felaket  olur.Bütçemizde  bu  iş  için  30-40 bin  TL  para  olmayabilir.Ama  biz  site  sakinleri  bu  bedeli  ödemeye  hazırız  kendi  adıma.

Çocuklarımızın  sağlığı ve  can  güvenliği   için,  bu  bedele  site  sakinleri  olarak  katlanmak  zorundayız.

Bir  de  Başakşehir  belediyesinin  prestijli  yol çalışması  mevcut.Bu  yoldan  şu anda  belediye  önüne  yapıyorlar.Bu  yolun   aynısını  sitemize  kadar  uzatmalarını   ve  site  içerisindeki  yolu da  aynı  şekilde  Oyakkent  ilköğretim okuluna  kadar   uzatmalarını  rica  ettim.Bir de  3. İstanbul  satış  ofisi  önündeki  otobüs  duraklarını  kapalı otobüs  durağı   haline getirmelerini  İBB ve  Başakşehir  belediyelerimize   rica  ettim.Bir de  sitemiz  içindeki  yürüyüş  yolunu  kağuçuk  malzeme  ile  kaplamalarını  başakşehir  belediyemizden  rica  ettim. İnşallah  en  kısa  zamanda  gerçekleşir.  Biliyorsunuz  bu  tip  istekler  çoğunluk  isterse  gerçekleşir.Site  yönetimi  olarak  bütçemiz  belli,belediyemiz  bu  konuda  hassas  bir  belediye.Sizde  yönetim  olarak  konuya  katılırsanız  çok  mutlu  olurum.

Yapmış  olduğunuz  ve  yapacak  olduğunuz,tüm  çalışmalarınızda  başarılar  dilerim.Bütün  yönetim  kurulu  üyelerine  saygılarımı  sunar,iyi  çalışmalar  dilerim.

Pazar, 26 Kasım 2017 20:43
Site Yönetimi

Sayın Aydın Bey öncelikle bütün yaptığımız faaliyetlerin farkında olduğunuz için çok teşekkür ederiz.İstekte bulunduğunuz ,yapılmasında fayda teklif ettiğiniz hususlar bizim 2018 yılında yapacaklarımızla örtüşmektedir.Yani anladım ki aklın yolu bir bunun içinde teşekkürler.Selamlar.

Pazartesi, 27 Kasım 2017 15:14
Sevinç Özdemir - C3

Selamlar.

Ben, site yonetimi olarak sizlere aşagıda belirttiğim  çalışmalarınız için tesekkur ediyorum.

 • jenaratör Calisması
 • Bisikletler için yapılan kapalı park yerleri
 • Binaların arka girişlerine yapılan kapılar ve zil sistemi
 • Ön kapılardaki zil aparatının değistirilmesi
 • Binaların iç cephelerinin boyanması
 • Spor aletleri bölümüne Barfiks aletininin eklenmesi
 • Spor sahalarının içlerindeki paslanmış kale demirlerinin boyanması.
 • Ve benim fark edememiş olabileceğim diger calışmalarınız.

Ancak PEYZAJ konusunda malesef,yanlış bitki secimleri nedeniyle mesafe alamadiğimizi dusunuyorum.Yapılan çalışmalar tabiî ki var;bunun için tesekkur ediyorum ancak aşagıda belirtecegim hususlar konusunda düşünülmesini önemle rica ediyorum.

 • Yapılan yuvarlak gül bahçelerinin iç yerleşimi simetrik olmalı.Bir tarafında guller acarken diğer tarafının boş olması goruntüyü bozmaktadır.Ornek: B kapısı girisindeki güvenligin hemen yanındaki degil diğer gül bahçesi.(2.gül bahcesi denilebilir)
 • Gul bahceleri dolu olmalı.İçine farklı bitkiler simetrik ve cokça dikilmeli.
 • Spor aletleri etrafına dikilen ağaçların 5 yasındaki bir cocugun yıkabileceği kadar cılız olmamalı..Örnek C3 onundeki spor aletleri bölümü.
 • Ağaçlandırma çalışmalarında kalın gövdeli buyuk ağaçlar seçilmeli.15 sene sonra kendini gosterecek ağaçlar değil ,bugun yaz kış yesil kalacak agaçlar.20 tane cılız ağaç dikmektense 10 tane kaliteli ,farklı, buyuk ağaclar tercih edilmeli.
 • C3 arkasındaki duvarın sarmaşıkları.Yoksa sarmayışıkmı desem:) Benim bildigim sarmaşık en fazla 1 senede sarıldıgı yeri kaplar.Bu bitkilerde bir sıkıntı var belli. Sıkıntı çözülse ,olmuyorsa başka bir uygulama yapılabilir.
 • Yol boyunca dikilen küçük bitkilerin bazıları kurumuş, bazılarının üzerine basılmış ve oralar bos kalmış.Buralar kontrol edilip tekrar bitkilendirme çalışması yapılmalı.
 • Son olarak B kapısından giriste yol boyunca dikilen bitki çalışmasından söz etmek istiyorum.Yapılan seçim öyle cılız ki ;

Ne diken insanların emeğine değecek,ne yeşil alanı koruyacak,ne de görsel açıdan kendisini fark ettirecek.Oraya daha güçlü bir bitki düsünülmeliydi.Kucuk çam ağaçları olabilirdi veya giristeki yüksek gür çitler devam ettirilebilirdi.

 

    Bu konularda ki görüşlerimin bir kısmını sizlere telefonda iletmiştim ancak ne demişler; “Söz Uçar,Yazı Kalır”

                                   Çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

 

 

 

 

 

Salı, 07 Kasım 2017 11:31
Site Yönetimi

Sevinç Hanım öncelikle sitede yapılan faaliyetleri bu kadar hassasiyetle takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.Peyzaj ile ilgili aktardığınız konularda da son derece haklısınız.Yani mailinizin altına imza atabilirim,çok reel tamamen gerçekleri yansıtıyor ama takdir edersiniz ki sıra ile, inşallah duvarların sarmaşık işini de önümüzdeki yıl tamamlayacağız.Teklifiniz dikkate alınacaktır bundan emin olabilirsiniz.Hassasiyetiniz için tekrar teşekkür eder iyi günler dileriz.

Çarşamba, 08 Kasım 2017 11:50
Esin Atalay - A-4 Daire-44

Merhabalar;

14 Mayıs tarihinde sitemizde düzenlenmiş  olan tenis etkinliği memnuniyet verici ve bu çalışmanın başlangıcı için teşekkür ederiz.

Tenis kortumuzda çalışma duvarı mevcut olmadığı için maalesef bireysel antremanlar yapamıyoruz.Bu konuda bir çalışma var mı?

İyi çalışmalar

Esin Atalay

 

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 11:56
Site Yönetimi

Merhaba Esin ATALAY ;

Bu sene tenis duvarı yapımı yapılacaktır.İyi günler dileriz.

Salı, 23 Mayıs 2017 09:25
Alim

Merhaba

Buradan çoğunlukla şikayet, talep ya da serzenişlerimizi iletiyoruz. Bu kez ise teşekkür etmek için yazmak istedim. Sitemiz içerisindeki dairelerin de jeneratörden faydalanması için emeği geçen ne kadar kişi varsa teşekkür etmek isterim.

Saygılarımla

Cuma, 17 Mart 2017 07:55
Site Yönetimi

Merhaba Sayın Alim ÇEÇEN ;

Bu hassas davranışınız için çok teşekkür ederiz.Site için çalışmaya var gücümüz ile devam etmekteyiz. 

İyi Günler ...

Cuma, 17 Mart 2017 10:34
Uğur - B2 D23

Merhaba. Dairelerde bulunan Diyafonda görüntü neredeyse sıfıra yakın. Aşağıdan zile basan kişi hiç belli olmuyor. En basit apartmanlarda bile cam gibi renkli görüntü sistemi mevcut. Görüntü kalitesinin arttırılması için bir çalışma yaparsanız seviniriz. 

Salı, 07 Mart 2017 18:37
Site Yönetimi

MERHABA UĞUR BEY ; 

2017 YILI FAALİYETLERİNDE MAS DİAFON SİSTEMLERİNİN KONTROL VE İYİLEŞTİRİLMESİ İLE İLGİLİ BİR PLANLAMA VAR .İLGİLİ FİRMA İLE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR.BİLGİLERİNİZE SUNULUR.İYİ GÜNLER DİLERİZ.

Cuma, 10 Mart 2017 15:55
Alim ÇEÇEN - C3

Sn. Yönetici,

Bilindigi üzere sitemizde diger bloklarin aksine C bloklarinin arka girisleri ön tarafa bakmakta ve bu nedenle bu girisler yogun kullanilmaktadır. Ancak çocuk arabasi varken bu girisleri kullanmak çok sıkıntı ve tehlike oluşturuyor. Çünkü arka girislerde hiçbir sekilde rampa düsünülmemis. Bu sorunun giderilmesi için geregini yapmanizi rica ederim.

Saygilarimla

Pazartesi, 16 Ocak 2017 08:46
Site Yönetimi

SAYIN ALİM ÇEÇEN ; 

C3 Blok'un keşfini yaptıralım,maliyeti çıksın konu ile alakalı sizi bilgilendirelim.Maliyet yetkilerimiz dahilinde olursa hemen yapalım.Yetkilerimizi geçerse  Toplu Yapı Temsilciler  Kurulu  'na götürelim.İyi günler dileriz.

Salı, 17 Ocak 2017 17:21
SUPHİ YILDIRIM - C4

Site yönetimine çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Sitemizde SUPERONLINE ve TTNET firmaları hizmet vermekte, ancak bildiğim kadarıyla TURKSAT UYDUNET firmasının altyapısı olmadığından hizmet verememekte. TURKSAT UYDUNET'in de hizmet vermesi için yönetim olarak girişimde bulunabilir misiniz?   

Cuma, 13 Ocak 2017 21:33
Aydın YILDIRIM - a1 d2

Merhabalar,Öcelikle  çalışmalarınızda  başarılar  dilerim.Toplantı tutanaklarını  okudum.Yapılacak  çalışmaları destekliyorum.Kronik  sorunlu  olan  birkaç  problemden  bahsedeceğim.Birincisi  A1 blok  ön ve  arka  giriş çıkış  kapıları.Diğer  blokların  kapılarının  durumları  da  tahminimce  aynı  vaziyettedir.Bu  kapılar  bize  teslim  edildiğinde  saat  gibi  çalışıyordu.Sessiz  ve  gürültüsüz çalışıp ve  aynı  zamanda  soğuktan da  korunmamıza da  yardımcı  oluyorlardı.İkinci sorun  diyafon  sistemi...2-3  GÜNDE  BİR  MUHAKKAK  ZİLİMİZ  çalıyor.1.RAKAMI 2  YAZIP , 2  RAKAMA  bastığını  sanıp basamayan  vatandaş  arama  tuşuna  bastığında   2 numaralı  dairenin  zili  çalıyor.11 numaralı  daireyi  arayacak  vatandaş ,1 numaralı  daireyi  arıyor.35  numarayı  arayacak  vatandaş 3  e basıp  5  bastığını  sanıyor  ve  3  numaralı  dairenin  zili  çalıyor. Kodlamalar 01-02-03-04-05-06-07-08-09-10-11-12  diye  yapılırsa  bu  sorun  ortadan  kalkar.Madem  arka  kapılara da  diyafon  sistemi  yapılacak  ,yapacak  firmaya  mevcuttakilerin de düzeltmesi  işini verebilirsiniz. Birinci  soruna  tekrar  dönersek,teknik  personelimiz  kapı  işinden  anlamadıkları  için  bu  sorun  çözülemiyor.İyi  bir  kapı  işi  yapan  firmayla  anlaşma  yapıp   3 aylık  bakım  anlaşması  gibi  bir  şey  yapabilirsiniz.19  blok  var ve mevcutta şuanda  114  tane  kapı  günde  en  az  150 şer  defa  açılıp  kapanıyor.Yeni  kapıları da  eklediğinizde  bu  sayı 114+38=152  adet  kapı  günde  en  az  150 şer  defa  açılıp  kapanacak.Bu  işi  bizim  personelimiz  malesef  yapamaz..Onun  yerine  gerçek  profosyenel  bir  ekiple  anlaşma  yapmanız  şart.Kapıların  durumları  içler  acısı,AHIR  kapısından  farksız gibi.Kapıyı  ayarlayamadıkları  için  kapıların  kapanırken  ses  yapmamasını  ve  aynı  zamanda dışarıdaki  rüzgarın  içeri girmemesini  sağlayan  fitiller  çıkarılmış.Böyle  olunca da  güm güm  kapanan  veya  kapanamayan  kapılar ...Kilit  yerleri  sök  tak  yapmaktan  delik  deşik  olmuş.Kilit  kasalarının  ve  karşılıklarının  değiştirilmesi  şart  gibi.Bu  durum  kimi  rahatsız  ediyor giriş  kat  ta  oturan  kişileri.Diğerlerinin  umurunda mı  ? BLOK YÖNETİCİMİZDE  GİRİŞ  KATTA  OTURUYOR  AMA  ONU  RAHATSIZ  ETMİYOR  MUHTEMELEN.Gerçi  O  da  haklı olabilir, doğru  düzgün  çalışan  bir  apartman  kapısı  görmediyse  normal  deyip geçip  gidiyordur. Yeni  yapılacak  kapıları  yaptıracağınız  firmaya  bu  işi  danışıp  çözüm  bulacağınızı  düşünüyorum.Olursa  memnun  olurum,olmazsa  yapacak  bir  şey  yok.

Şimdiden  ilgi  ve alakanız teşekkür  eder, saygılarımı sunarım.

Perşembe, 12 Ocak 2017 15:47
Site Yönetimi

SN.AYDIN YILDIRIM; 

ÖNCELİKLE BU KONULARA GÖSTERDİĞİNİZ HASSASİYETTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ. ALİMİNYUM KAPILARIN DURUMLARINI BİLİMSEL OLARAK ANLATMIŞSINIZ,ARKA KAPILAR YAPILIRKEN ÖN KAPILARIN MENTEŞE,FİTİL GİBİ AKSAMLARININ DA HEM BAKIMLARI HEMDE İHTİYAÇ DUYANLARIN YENİLENMESİ GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. DİYAFON SİSTEMİNE GELİNCE AYNI ŞEKİLDE ONUDA YAPARKEN HEM 1'DEN 9 'A KADAR OLAN DAİRELERİN ÖNÜNE SIFIR GETİRMEYİ HEM DİYAFON SİSTEMİNİN GELİŞTİRİLMESİ MEVZUSUNU KONUŞUR, YAPILABİRLİĞİ VARSA HALLEDERİZ.İLGİNİZDEN DOLAYI TEKRAR TEŞEKKÜR EDER .İYİ GÜNLER DİLERİZ.

Pazartesi, 16 Ocak 2017 16:28
Sevinç - C3-D47

Iyi günler,

Ben daha önce de bu konuda yazmıştım ancak hiçbir gelişme olmadığını görüyorum.

Konu :PEYZAJ 

                       B kapısından girdiğimde yaz kış yemyeşil bir çevre görmek istiyorum:)) !!

Peyzaj ,ancak her yerle ilgili değil. C3 VE C4 Blokları çevresi .Çünkü Oyakkent 2 de şöyle bir dolaştığımda gördüm ki 2.faz hariç her yer gayet güzel yeşillendirilmiş.Hatta kış ayına girdiğimiz şu günlerde çam ağaçlarının bolluğu dolayısıyla etraf hala yemyeşil. Öyle ki;

 • Büyük çam ağaçları,
 • Kalın gövdeli ağaçlar,
 • Çocuk parklarının hemen etrafını çevreleyen yeşillendirmeler.
 • A Güvenlik kapısının oraya farklı tasarımlar

Bunların hiçbirini, B güvenlik kapısından başlayarak ,basket ve futbol sahalarının çevresinde , spor aletleri bölümü ve cocuk parkları (C3-C4 çevresindeki) etrafında göremiyorum malesef. Sanki burası farklı bir site.Yapılan peyzaj çok güçsüz.Zaten kendisini yaz aylarında bile gösteremeyen ince gövdeli ağaçlar,varlığı ile yokluğu arasında bir fark olmayan cılız mı cılız çam fideleri hele şu gunlerde yok hükmünde.

 Oyakkent 2 yeni bir proje olmasına rağmen kapalı otoparkı,havuzu, kapalı spor mekanı olmayan bir site. En azından peyzajımız muhtesem olsa da!! bizi teselli etse.

 Bu problem;üzerinde düşünülürse, halledilebilir kanaatindeyim eldeki imkanlarla,bunun ispatı;halledilmiş olan kısımlar....

 Ama üzerinde düşünülmez ve Oyakkentin diğer bölümleri ile kıyaslanmaz  ise; site yonetimi faaliyet raporunda belirtmiş oldugunuz "Şu kadar ağaç aldık dikeceğiz " maddesinin bizim buralara pek faydası olmayacağı kanaatindeyim.....

   Problemlerin halledilmesinde ,hassasiyet,azim,başarı ve kolaylıklar diliyorum.

 

 

 

Pazar, 04 Aralık 2016 16:13
Site Yönetimi

Merhaba Sevinç Hanım; Oyakkent 2 sitesinde A Kapı ile B Kapı yani 1. ile 2. kısım arasındaki peyzaj konusunda fark olduğu tarafımızdan da bilinmekte ve yapılan faaliyetlerde 2. kısıma ağırlık verilmektedir.Ayrıca yapıcı uyarılarınızdan dolayı  teşekkür eder 2.kısma yapacağımız peyzaj faaliyetleri hakkında sizi ayrıca bilgilendireceğimizi bilmenizi isteriz.Saygılarımızla.  

Pazartesi, 05 Aralık 2016 13:57
Sadettin - B-7

Merhaba;

Dün ilettiğim konulardan koridor lambası konusunda dönüş yaptınız ama bu seferde asansör çıkışında bulunan lamba yanmıyor. Sanırım sorunu kökten çözmeyi deniyorsunuz. Lamba arızalı ise iptal edelim gibi.

Ayrıca bu sayfada maillerimiz yayınlanırdı, şimdi neden yayınlanmıyor. Buda yeni bir uygulamamı, çok şikayet geliyor, o zaman sayfayı komple kaldıralım diyemi düşünülmüş acaba.

Cuma, 14 Ekim 2016 15:49
Alim - C3

Sn. Yönetici,

Siz, Oyakkent-2 2.fazda oturuma başlanıldıktan sonra göreve gelen 3.ncü yönetimsin. Daha önceki yönetimler maalesef aşağıda belirteceğim soruna bir çare bulmadılar/bulamadılar.

Özellikle yaz aylarında C3 blok önündeki parkta çocuklar bazen ailelerin refakatinde (ki bu ailelerin çocuklarına dur dememeleri çok ilginç) bazen de tek başlarına kimi zaman saat 01.00'e kadar bağıra çağıra oyun oynamaktalar. Ertesi gün işe gitmesi gereken, o saatlerde uyuması gereken çocukları olan, bazen de hastaları olan insanlarız. Bu konuyla ilgili olarak haftada belki 3-4 kez, bazen aynı gün 2-3 kez güvenliği arayıp kalabalığı dağıtmasını istiyoruz ama nafile. Bilmiyorum C3 dışında bu sorunu yaşayan başka bir blok var mı? Eğer varsa ortak bir çözüm bulmanızı rica ediyorum. Daha önceki yönetimlerin çözmediği/çözemediği bu soruna sizin bir çözüm bulmanızı temenni ediyorum.

Ben aklıma gelen bir çözüm size ileteyim; belli bir saatten sonra çim sulama sistemini devreye alıp o parkı sulayabilirsiniz. Belki kulağa komik, saçma gelebilir ama bu insanları durduracak çözümlerden biri bu gibi duruyor.

Saygılarımla

Perşembe, 30 Haziran 2016 08:33
Site Yönetimi

Merhabalar Alim Bey; 

Yaz ayı olması nedeni ile bir çok blokta aynı şikayetler olmaktadır.Ancak siz sorunu bildirmekle kalmayıp birde çözüm teklif etmişsiniz.Teklifinizi mutlaka değerlendirip otomatik sulamayı sizin blok için daha erken saate alacağız.

Teşekkür eder, İyi Bayramlar Dileriz. 

Perşembe, 30 Haziran 2016 11:19
Powered by JoomVita VitaBook

Online İşlemler

Go to top